Lunety ASG

15 sierpnia 2017 admin 0 Komentarze(y)

Odpowiednie wycelowanie broni jest niezbędne by trafić cel, szczególnie kiedy ten jest ruchomy. Broń ASG wyposażona jest w przyrządy do celowania, takie jak muszka i szczerbinka, które mimo swoich zalet mają też minusy. Gracze, szczególnie snajperzy, stają często przed wyborem między innymi rodzajami celowników.

Jednym z nich są lunety. Są one całkowicie mechaniczne, podobnie jak wspomniane już celowniki, nie potrzebują więc dodatkowego zasilania. Przy ich wyborze warto przede wszystkim zwrócić uwagę na stopień przybliżenia. Ze względu na stosunkowo niewielki zasięg strzału replik, nie jest konieczne przybliżenie tak duże jak w prawdziwej broni palnej, a wręcz może ono przeszkadzać. Warto wybrać przybliżenie w przedziale 3-6x.

Lunety różnią się również średnicą. Biorąc pod uwagę ruchomość celu w rozgrywkach ASG, a także częstą konieczność szybkiego wycelowania i oddania strzału, lepiej jest wybrać co najmniej średnicę 30-40mm, gdyż mniejsze mogą utrudnić nam działanie na czas.

Niektóre lunety oferują podświetlenie siatki celowniczej – w takim wypadku warto sprawdzić, czy aby światło nie jest zbyt mocne i nie oślepia celującego.

Optyka do ASG ma także swoje wady. Przede wszystkim zwiększa znacznie masę broni, co negatywnie wpływa na mobilność. Luneta ogranicza również pole widzenia, zaś strzelca zmusza do wychylenia głowy nad broń bardziej, niż standardowy celownik. Wśród zalet wymienić trzeba możliwość oddania precyzyjnego strzału, a także obrania poprawki, gdyż luneta umożliwia obserwację lecącej kulki.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *