Amunicja ASG

1 września 2017 admin 0 Komentarze(y)

Wykorzystywana w ASG amunicja to małe plastikowe kulki, zazwyczaj kalibru 6mm. Sprawa wydaje się prosta jak lufa karabinu snajperskiego, okazuje się jednak że kulki kulkom nierówne. Na co gracze ASG powinni zwrócić uwagę przy wyborze amunicji do swoich zabawek?

Odpowiedni dobór kulek jest kluczowy dla prawidłowego działania repliki, a także pozwala oddać maksymalnie skuteczne strzały. Słabej jakości amunicja może się zaciąć w magazynku lub w lufie, co wymaga w każdej tego typu sytuacji ręcznego jej wyciągnięcia, eliminując gracza na pewien czas z gry. Dodatkowo repliki lepszej jakości (o większej precyzji wykonania lufy) są bardziej podatne na zacięcia przy użyciu kiepskich kulek, ze względu na przykład na nierównomierność ich wykonania.

Kulki różnią się również masą, wahającą się od 0,12g do 0,43g. Lżejsza kulka zyskuje większą prędkość wylotową, jednak kosztem celności, odwrotnie rzecz ma się w drugą stronę. Najcięższe kulki wykorzystuje się głównie w karabinach snajperskich. Dobór odpowiedniej wagi amunicji jest niezwykle istotny dla skuteczności prowadzenia ognia.

Kolor kulek również ma wpływ na rozgrywkę. Najczęściej używa się kulek białych, które dzięki jasnej barwie są lepiej widoczne w locie, co pozwala skorygować tor strzału przez obserwację, ale jednocześnie zwiększa szanse uniku dla przeciwnika. Czarne kulki są praktycznie niewidoczne, co dodaje grze realizmu.

Wybierając amunicję dla nowej repliki warto nie kupować od razu dużych ilości, a raczej poeksperymentować nieco z różnego rodzaju kulkami i wybrać te, które najlepiej się sprawują.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *