Obuwie taktyczne

30 września 2017 admin 0 Komentarze(y)

Rozgrywki ASG w przeważającej mierze odbywają się na wolnym powietrzu, szczególnie w terenach leśnych, gdzie trudniej o nagłe pojawienie się przypadkowych osób. Długi czas gry, specyfika terenu, a także konieczność radzenia sobie w najróżniejszych warunkach klimatycznych, wymagają starannego doboru odzieży ochronnej, w tym jej bezwzględnego fundamentu, jakim jest odpowiednie obuwie.

Prowadząc rozgrywkę przez kilka godzin, a nawet dni, bez przerwy, ważne jest zapewnienie odpowiedniego komfortu, nie tracąc przy tym niezbędnej do działań mobilności oraz przyczepności, pozwalającej na sprawne wykonywanie taktycznych manewrów. Warto zainwestować w odpowiednie buty taktyczne. Są one specjalnie przystosowane do tego rodzaju okoliczności i muszą spełniać określone normy i wymagania, by zostać dopuszczonymi do użytku, gdyż korzystają z nich wszelkie służby mundurowe. Szczególnie istotną cechą jest ich wodoodporność, jaką zapewnia impregnowana skóra, z której są zwykle wykonane. Jeszcze lepiej sprawują się pod tym względem buty taktyczne z membraną hydrofobową. Dobra oddychalność natomiast jest w stanie zapewnić wygodę użytkowania w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki głębokiemu bieżnikowi buty taktyczne charakteryzują się również dużą przyczepnością, co przydaje się szczególnie na błocie lub śniegu.

Odpowiednie buty to kolejny stosunkowo duży wydatek dla gracza ASG, stąd częsta jest praktyka zastępowania go tańszym, niespecjalistycznym obuwiem. Warto jednak rozważyć kupno specjalistycznego obuwia taktycznego dla większego komfortu i radości z rozgrywek.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *