Rodzaje zasilania w replikach ASG

10 listopada 2017 admin 0 Komentarze(y)

Rozpoczynając przygodę z ASG każdy staje przed koniecznością wyboru i kupna odpowiedniej repliki. Istnieje wiele kryteriów, którymi należy się posłużyć, zaczynając od ceny, poprzez rodzaj broni, którą chcemy się posługiwać, kończąc na parametrach poszczególnych replik.

Podstawową właściwością każdej broni ASG jest jej zasilanie. Istnieją trzy rodzaje zasilania, z których każde ma pewne zalety oraz wady.

Zasilanie sprężynowe

Tego rodzaju zasilanie pozwala na oddawanie jedynie pojedynczych strzałów. Po każdym z nich trzeba ręcznie naciągnąć sprężynę. Jest to największa wada tego rodzaju mechanizmu. Zaletą jest brak zależności od źródła zasilania – wystarczy siła ludzkich mięśni, by przeładować broń – jak również cena, szczególnie w przypadku początkujących graczy.

Zasilanie gazowe

Broń tego typu wyposażona jest w zbiornik ze sprężonym gazem, który, uwalniany porcjami, powoduje wystrzelenie kulki. W przeciwieństwie do zasilania sprężynowego, ten rodzaj pozwala na prowadzenie ognia półciągłe lub nawet ciągłe. Gracze ASG cenią sobie również namiastkę realizmu, którą dają „gaziaki” – głośniejszy dźwięk wystrzału, czy widoczne strużki gazu wydostające się z lufy. Niestety ich właściwości fizyczne nie pozwalają na użytkowanie w niskich temperaturach.

Zasilanie elektryczne

Najpopularniejszy sposób zasilania, pozwalający na prowadzenie ognia ciągłego, a pozbawiony wad replik gazowych. Mogą być eksploatowane w każdych warunkach. Dodatkową zaletą jest także duża dostępność części zamiennych dla replik elektrycznych.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *