Air Soft Gun

28 grudnia 2017 admin 0 Komentarze(y)

Airsoft to taktyczna gra zespołowa, polegająca na symulacji potyczek z wykorzystaniem replik broni palnej. Repliki bazują na mechanizmie pneumatycznym, choć nie są klasyfikowane w świetle prawa jako broń, ze względu na zbyt małą energię pocisku. Stąd pochodzi skrótowiec ASG (Air Soft Gun), którym są określane.

Istnieje ogromna ilość kryteriów, za pomocą których można podzielić możliwe do wyboru repliki. Przede wszystkim odwzorowują one całe spektrum broni palnej – od pistoletów, przez broń półautomatyczną i automatyczną, po karabiny snajperskie. Repliki wyróżnia się również ze względu na rodzaj zasilania, które może być sprężynowe, gazowe lub elektryczne. Mogą być dodatkowo wyposażone w system hop-up, który podkręca kulkę, zwiększając zasięg rażenia, czy blowback, charakterystyczny dla modeli o zasilaniu gazowym, który symuluje odrzut przy oddawaniu strzału. Ceny replik rozpoczynają się od rzędu 100 zł (choć nikt raczej nie poleca tak taniej broni), zaś dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. Na tę rozpiętość wpływa przede wszystkim jakość wykonania replik. W przypadku niskiego budżetu liczyć można jedynie na wątpliwej jakości chińskie produkty, które zepsują się w najmniej oczekiwanym momencie. Zaczynającym swoją przygodę z ASG zaleca się wydatek co najmniej kilkuset złotych na pierwszą replikę.

Airsoftowe rozgrywki zyskują sobie coraz więcej fanów w Polsce. O wzroście popularności ASG świadczy chociażby stale rosnąca liczba serwisów i forów poświęcona tej tematyce, a także sklepów oferujących wymagany do gry sprzęt.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *